Prvá ceruka na svete, ktorá rastie!

Ceruzka Sprout nie je len taká obyčajná pomôcka na písanie, vyrastie z nej totiž voňavá bylinka, ktorú si dokáže vypestovať každý, buď doma alebo niekde vonku na záhradke, balkóne, podľa potreby rastlinky. Kto by nechcel takúto šikovnú ceruzku, ktorá keď doslúži, nestane sa len ďalšou nepotrebnou vecou v smetnom koši, ale sa pretransformuje do živej rastliny?

Revolučná ceruzka Sprout v sebe ukrýva semienko jednej z dvanástich rastliniek – bazalku, tymián, mätu či inú, biologicky nezávadnú bylinku.

Americkým tvorcom, vynálezcom viacúčelovej ceruzky, ktorá chce rásť, išlo o zamedzenie trendu jednorázovosti všetkého, s čím prichádzame dennodenne do kontaktu. A pre všetkých študentov a ľudí pracujúcich v kancelárii je to práve ceruzka. Veď to poznáte, vypíšete ju, a keďže je už príliš malá, aby sa s ňou dalo ďalej písať, jednoducho ju zahodíte.

Teraz však už nemusíte. Akonáhle sa totiž ceruzka Sprout dostane do fázy „vhodná len do smetia“, prichádza čas na jej prerod v bylinku. Presný návod, ako a kde sadiť, je priložený pri každej zakúpenej ceruzke, ak teda postup dodržíte, budete zalievať, kedy a koľko treba, v dohľadnej dobe by sa mali dostaviť výsledky. Zhruba v rozmedzí 14 až 28 dní. Potom sa už môžete tešiť na vami vypestovaný rozmarín, mätu, kôpor, koriander, bazalku, petržlenovú vňať, mätu a iné.

Výrobca negarantuje len kvalitu semienka, ale aj samotnej ceruzky. Je vyrobená z poctivého cédrového dreva, ručne v Minnesote. Bez prítomnosti olova, písací materiál je z grafitu a ílu. Pozor, ak máte vo zvyku z dlhej chvíle či pri zamyslení ceruzku cmúľať a dávať si ju do úst. Je pravdepodobné, že by sa mohlo aktivovať semienko v nej, inak ale žiadne obavy, ceruzka Sprout nepredstavuje nijaké toxické riziko, je absolútne netoxická. Výrobca ekologickej ceruzky je oficiálnym partnerom Dňa Zeme (Earth Day Network) a práve vďaka svojej prevratnej novinke prináša myšlienky humanitárnej organizácie (založenej v roku 1970) aj do Európy.

Originálny a prínosný nápad už získal mnoho medzinárodných ocenení, niet preto divu, že je o ceruzku čoraz väčší záujem nielen doma v Spojených štátoch. Ako horúcu novinku vám ju teraz prinášame i my, preto ak túžite po niečom praktickom, no zároveň originálnom, ceruzka Sprout je tým pravým darčekom.

zdroj: plantyourpencil.com, youtube.com