Blogujeme o reklamných predmetoch II.

Zopár krátkych postrehov z praxe ako vybrať reklamné predmety, ktoré spravia svoju prácu lepšie než iné. Ako postupovať pri výbere reklamných predmetov? Skúsme sa na to pozrieť z viacerých pohľadov.

Existuje veľké množstvo spôsobov ako vybrať ten správny reklamný predmet. Tu sú niektoré z nich:

 

Odlíšte sa

Viete aké reklamné predmety dostal váš zákazník od konkurentov? Ak áno, obdarujte ho niečím iným. Koľko nástenných kalendárov sa zmestí na jednu stenu? Záleží na tom, akú majú tému, no nástenné hodiny bývajú iba jedny a vydržia dlhšie než do budúceho roku. Rovnako to je aj s dizajnom samotných reklamných predmetov alebo ich originalitou. Rozhodovacie kocky sú vždy originálnejšie a vtipnejšie ako ťažítko s vašim logom. Všeobecne platí, že pred konečným rozhodnutím, ktoré reklamné predmety vybrať, preskúmajte našu ponuku a nebojte sa navštíviť aj kategórie, ktorých obsah vám nieje hneď jasný. Čím originálnejším a menej vídaným predmetom niekoho obdarujete, tým pravdepodobnejšie si zapamätá práve vás.

Myslite na zákazníka

Ak predávate náradie a obdarujete fakturantky v partnerskej firme zvinovacími metrami s vašim logom, nebude to asi presný zásah. Myslite na zákazníka. Nemusí to byť drahé a napriek tomu môžete spraviť drobným darčekom veľkú radosť. Pri nákupe reklamných predmetov vám naši obchodníci radi poradia, dokonca vyberú za vás, ak ste bezradný alebo nemáte čas. Avšak vášho zákazníka, či kolegu, ktorého chcete obdarovať poznáte najlepšie práve vy. Tak sa pri výbere skúste zamyslieť. Je to rybár, šachista? Nezišla by sa mu malá lampička na osvetlenie klávesnice? Nespomínala vaša klientka, že jej každé ráno omŕzajú ruky pri škriabaní ľadu z čelného skla na aute? Ak viete koho chcete obdarovať, bude sa vám vyberať ľahšie.

 

Ukážte sa

Na výstave sú vám asi predchádzajúce rady zbytočné. Budete potrebovať reklamné predmety, ktoré nebudú drahé, budete ich chcieť rozdať čo najviac a hlavne nebudete vedieť kto bude obdarovaným. Aj v tomto prípade platí, že je možné byť odlišný a ak nieje možné dopredu určiť koho chcete obdarovať, vyberte niečo čo by vás charakterizovalo a ak nie vás, tak váš tovar alebo služby. Nápaditých výrobkov v našej ponuke nájdete skutočne veľmi veľa.

Zanechajte dojem

Vyhnite sa častej chybe. Nerozdávajte za každú cenu to najlacnejšie. Menej je niekedy viac. Stratégiu rozdávania reklamných predmetov si treba rozmyslieť ešte pred ich nákupom. Myslíte si, že zákazník odchádzajúci z vašej predajne obťažkaný plnou igelitkou najrôznejších reklamných predmetov bude šíriť vaše dobré meno lepšie ako niekto, komu dáte vkusnú tašku cez plece alebo kvalitné plniace pero? Reklamný predmet by mal korešpondovať aj s cenou produktov a služieb, ktoré ponúkate. Darčekové sady písacích potriebJe to to isté ako cielenie inej formy reklamy. Ak predávate solárne panely, nahádžete desať tisíc čiernobielych letákov formátu A6 do schránok na veľkom sídlisku alebo si necháte vytlačiť tisíc kvalitných plnofarebných brožúr ktoré rozdáte v rozostavanej štvrti satelitného mestečka? Niekedy sa dá ušetriť aj kúpou drahších a kvalitnejších výrobkov, ktoré dostanú len tí správny, to znamená vaši zákazníci.

Nebojte sa rozdávať veci, ktoré obdarovaný určite nebude používať.

Na prvý pohľad je posolstvo tohoto nadpisu nezmyselné. Dokonca sa zdá, že popiera odstavec „Myslite na zákazníka“. Ale opak je pravdou. Ak poznáte svojho zákazníka, môžete ho potešiť aj drobnosťou, ktorú použije ako darček pre svojich blízkych. Videli ste už sekciu hračiek v našom eshope? Platí rovnica, spokojne dieťa = spokojný rodič = spokojný zákazník. Čo viac dodať? Netýka sa to iba hračiek, možností ako obdarovať niekoho blízkeho vášho potencionálneho zákazníka je skutočne veľa. Reklamné predmety sú rôzne drobnosti na každodenné použitie. Posuňte zmysel termínu „starostlivosť o zákazníka“ ešte o kus ďalej, určite sa vám to vráti.

Posledná rada. Neplňte smetné koše.

Nespoliehajte sa na to, že čo ste vybrali minulý rok, poteší obdarovaných aj tento rok, aj budúci rok, aj ten ďalší a ďalší. Šiltovka s tričkom sa dá nosiť do prírody. Ak má zákazník dve rovnaké šiltovky s tričkom s vašim logom, jednu môže niekomu darovať. Ale ak ich má šesť? A štrnásť prepisovačiek vo vašich farbách? Koľko z nich skončí v koši? Tá istá otázka inak: Koľko vašich peňazí skončí v koši? Skúsme to zhrnúť. Buďte originálny a snažte sa vymyslieť vždy niečo nové. Nerozdávajte veci, ktoré sú na nič a obdarovaný ich vyhodí hneď ako sa za vami zavrú dvere. Môžete vybrať niečo, čo charakterizuje vašu firmu, nezabudnite na vhodnú potlač, najmä ak rozdávate reklamné predmety na výstave. Vyberajte reklamné predmety s ohľadom na cenu vašich výrobkov alebo služieb. Nebojte sa myslieť aj na blízkych vašich zákazníkov. Ak si napriek všetkému neviete rady s výberom reklamných predmetov, obráťte sa na našich obchodníkov, určite Vám dobre poradia. Ak sa budete držať našich rád, nebudú reklamné predmety plniť smetné koše, ale pomôžu vám plniť vašu peňaženku.